O nás

NÁŠ ODDÍL

ZVEME VÁS K NÁM

Ahoj kluci, 

 

  • Chcete poznat nové kamarády? Představíme vám je.
  • Chcete zažít všelijaká dobrodružství? Ukážeme vám je.
  • Chcete se naučit novým věcem? Naučíme vás je.
  • Chcete mezi nás? Rádi vás uvítáme.
  • Jestli nechcete, zůstaňte sedět doma.

 
Pro ty mladší z vás ( 7 – 11 let ) jsme tu my jako vlčata, starší pozveme do oddílu skautů.

Schůzky máme každý čtrvtek od 16:00 do 18:00 v naší klubovně v Harcově, Vlčí Vrch 3, naproti domu sociální péče Sluníčko. Tady se na vás těší vaši kamarádi a vedoucí.

TROCHA HISTORIE

Jak jistě všichni víte jsme vodní skauti, což znamená, že je naším živlem i voda, které se nebojíme a učíme se s ní vycházet, mít z ní respekt, ale také ji ctít.

Bližší historie našeho oddílu se píše od roku 2002. Před tímto rokem oddíl vlčat na nějakou dobu zanikl, ale podařilo se nám po malých krůčcích znovu vybudovat partu fajn kluků.Začátky byly nelehké,ale stály za tu námahu. Z mála jsme se vyšvihli až k současným počtům vlčat, ze kterých nám postupně dorůstají skautíci jak víno.

Nejen že jezdíme na přístavní akce a tábory, ale máme i své vlastní. Dalšími chloubami jsou účasti našeho oddílu na celostátních akcích vodních skautů, ale především důkaz naší šikovnosti a píle v podobě skautských závodů.

Nejúspěšnějším za dlouhá léta byl rok 2008. Posádce vlčat ve složení Rychlík, Krtek, Čtvrtka, Jogurt a Padák se podařilo postoupit na krajské kolo Závodu vlčat a světlušek, kde obsadili 2.místo. Celostátní kolo jim uteklo jen o vlásek. Dalším úspěchem tohoto roku bylo 2.místo na celostátním závodě pramic na akci známé jako Napříč Prahou přes tři jezy. Vzhledem k těmto úspěchům, bychom se chtěli i letos pokusit postoupit v závodech a třeba i dál, stejně jako se to podařilo našim skautkám.
Ve školním roce 2009-10 jsme vybojovali 9. místo v celostátním závodě Napříč Prahou přes tři jezy.V Kotorském závodě, kategorii vlčat vlčat nově pojmenované jako Mamoriál Jirky Bělského, vybojovala vlčata 1. a 5 místo.
Další rok jsme nezahájili příliš úspěšně co se týče umístění na republikových akcích, ale může nás těšit, že jsme všichni ve zdraví přežili a šrámy měli jen lodě, na kterých jsme se plavili.